Ako prebieha STK? | Biga STK
Všetko o STK

Ako prebieha STK?

Rezervácia termínu STK

Ppri technickej alebo emisnej kontrole je potrebné najprv si zarezervovať termín kontroly. Keďže sme najpohodlnejšia STK v Bratislave, rezervácia termínu je u nás možná online prostredníctvom intuitívneho rezervačného formulára alebo telefonicky na +421 905 455 405.

Na termín technickej kontroly alebo emisnej kontroly v Biga STK nebudete čakať viac 24 hodín. Nestíhate prísť osobne? Nevadí, dovoz a odvoz vozidla na STK máte u nás ZADARMO.

Emisná kontrola (EK)

Ako prvá sa na vozidle vykonáva emisná kontrola EK. Meranie emisií bude rýchlejšie, ak na dohodnutý čas prídete s motorom zahriatym na prevádzkovú teplotu. Ak sa vám to nepodarí, zahrejeme motor zvýšeným voľnobehom.

Meranie obsahu škodlivín vo výfukových plynoch sa vykonáva na schválených zariadeniach s automatizovaným postupom merania, ktoré sú pravidelne kalibrované. Limity sú pre každé vozidlo stanovené výrobcom a preberajú sa automaticky z centrálnej databázy poverenej technickej služby.

Objednať sa na emisnú kontrolu

Technická kontrola (TK)

Na kontrolnej linke stanice technickej kontroly STK vedie vozidlo kontrolný technik alebo na jeho pokyn prevádzkovateľ (vodič) vozidla. Počas kontroly sa vozidlo nesmie opravovať ani nastavovať.

Na vykonávanie technickej kontroly TK sa používajú len meradlá a prístroje, ktorých vhodnosť bola schválená ministerstvom dopravy. Meradlá a prístroje sú pravidelne kalibrované.

Na začiatku technickej kontroly sa overuje, či sa zhodujú identifikačné údaje v dokladoch s tými, ktoré sa nachádzajú na vozidle, skontroluje sa funkčnosť a stav dverí, okien, pneumatík, osvetlenia a pod. Kontrolný technik overí aj úplnosť povinnej výbavy.

Objednať sa na technickú kontrolu

Objednanie jedným klikom

Termín na technickú kontrolu alebo emisnú kontrolu budete mať do 24 hodín.
Objednanie vám nezaberie viac ako 1 minútu.

Objednanie výhradne na telefónnom čísle
+421 905 455 405

Často kladené otázky.

Kontrola trvá do 30 minút.

Nie, prezuť vozidlo nie je potrebné.

Na kontrolu by mal vlastník či držiteľ vozidla prísť ideálne najneskôr v posledný deň platnosti kontroly. Samozrejme, môže prísť aj po skončení platnosti technickej kontroly, na výkon kontroly to vplyv nemá.

Lekárnička (podľa príslušnej kategórie vozidla), výstražný trojuholník, rezervné koleso (zdvihák, kľúč na kolesá), prípadne opravná sada na pneumatiky.

Nie je nutné, aby ste počas kontroly bol pri vozidle.

Malo by byť prirodzené, že vlastník či držiteľ vozidla príde na kontrolu s čistým vozidlom, ak to dovoľujú poveternostné podmienky a je to aj ohľaduplnejšie k technikovi STK.

Áno, robíme pick-up servis aj na opakované kontroly, za poplatok 25 eur s DPH.

Áno, vozidlo prejde kontrolou.

Vymenené brzdy negarantujú úspešný test bŕzd.

Objednať sa môžete kedykoľvek, ale najneskôr v deň uplynutia platnosti technickej kontroly.

Áno, na to, aby vozidlo prešlou technickou kontrolou je nevyhnutné, aby mu svietili všetky svetlá.

Stanica technickej kontroly je kontrolným orgánom, opravy nevykonávame. Samozrejme, výmena žiarovky nie je problém (podľa typu žiarovky a vozidla).

Áno, za každú kontrolu je potrebné zaplatiť.

Blog.

Pohodlná, rýchla a za férové ceny? Taká je STK Bratislava – v Biskupiciach

Máte z technickej a emisnej kontroly stres? Nemusíte. Vďaka našim službám ju absolvujete maximálne v pohode. Vďaka našim prozákazníckym službám a benefitom ušetríte čas aj nemalé peniaze. Zhrnieme vám, ako to u nás chodí.

Čítať viac
Technická a emisná kontrola takmer bez čakania? Stavte na Biga STK v Bratislave

Zháňate kontrolu STK, ktorú by ste mali vybavenú do polhodiny a zároveň nemuseli absolvovať dlhšiu čakaciu dobu? Hoci aj na poslednú chvíľu? Dá sa to. Aj priamo v Bratislave. Nemusíte plánovať na mesiace vopred. U nás ste vybavení hneď a za výhodnú cenu.

Čítať viac
Takto pripravíte vozidlo na STK kontrolu a prejdete bez problémov

Aby auto úspešne absolvovalo STK kontrolu, musí byť v prvom rade čisté s čitateľným evidenčným a výrobným číslom. Takisto údaje o vozidle uvedené v doklade musia zodpovedať skutočnému stavu. A na čo ďalšie si treba posvietiť pred technickou a emisnou kontrolou?

Čítať viac

Máte otázky?

Potrebujete poradiť? Neváhajte sa nám ozvať.

    Kontaktné údaje

    Sociálne siete